Loovteraapiad

Sigrid Tammiste

Laste ja täiskasvanutega viib visuaalkunsti suunaga loovteraapiat läbi loovterapeut ja kogemusnõustaja Sigrid.

Loovteraapiad on abiks enda jaoks keeruliseks kujunenud olukordade lahendamisel või emotsionaalse toetuse saamiseks. Loovtegevus pakub leevendust meeleolu languse või kroonilise haiguse puhul, kus inimene tunneb ennast üksijäetuna. Rekreatiivsel tasandil aitab loominguline tegevus üles leida enda ressursid ja tugevused.

Loovtegevused aitavad stressi, ärevuse või erinevate eluraskuste korral, kui inimesel on keeruline sõnastada enda murekohti.

Loovterapeutiline tegevus arendab loovat mõtlemist, parandab kognitiivseid võimeid, toetab mäluprotsesse ning aitab vähendada valuaistingud. Loovtööga tegelemine loob kindlasti parema meeleolu.

Loovtegevustes pakutakse kliendile tehnikaid, mis võimaldab töötada erinevate kunstivahenditega. Saab arendada loovat eneseväljendust ja toetada motoorikat.

Oled oodatud osalema loovteraapia gruppides.

Uuri lähemalt, mida inimesed arvavad loovterapeutilisest lähenemisest.

“Küllusepuu” (2018). Avaldaud autori loal.

Pildi autori kommentaar: „Minu loal on mu elus küllaga erinevaid värve: nii rõõmu, kiindumust, uudishimu, rahu ja rahutust, igatsust, hallust, leina ning valu. Mu küllusepuu saab alguse maast, minu enda seest, kus on puu juured. Erinevat värvi tunded keerduvad võras meandrikujulisteks õiteks ja lähevad tagasi maasse. Meander on geomeetriline ornament antiikajast, millel on palju vorme ja mida kasutatakse tänapäevani. Nagu pildilt näha, kujundab üks sellistest meandritest ka minu elu mustrit. Joonistades seda ei teadnud, kuid tean praegu, et meander kannab ka tähendust – seda on läbi aegade peetud ühtsuse ja lõpmatuse sümboliks. Loovus on meis kõigis olemas, kuid oleme ta sageli maha salanud, kuna arvame, et meil ei sobi täiskasvanuna loov olla. Võib-olla me ei julge loovad olla, kui teised täiskasvanud peavad küllusest pulbitsevat loovust tülikaks. Kunstiga tegelemine aitab loovust üles äratada. Loovtöötoad julgustavad kunsti ja loovust võtma, nagu need on, osa meie elust.”